Hírek
A TARTÓS HARISNYA TITKA - HOGYAN KELL A HARISNYÁT GONDOZNI?
Sokszor felmerül a kérdés, mégis hogyan kell bánni egy olyan finom és érzékeny ruhadarabbal,
mint a harisnya, valamint hogyan lesz tartós, többször viselhető egy termék. :)
Nos, a harisnya tartósságának több alapköve is van.
Nem elég, helyesen gondozni, viselni is tudni kell annak érdekében, hogy a minőségromlást elkerüljük.
Nagyon fontos, hogy a számunkra megfelelő méretet viseljük, hiszen az anyag terhelhetőségén sokat javít, ha például nem feszül túlzottan, így nem is feltétlenül szakad azonnal, amint beleakadunk valamibe. Ehhez segítségként tudom javasolni a GYAKORI KÉRDÉSEK fül alatt található mérettáblázatok menüpontunkat.
Tehát a fő nehézség, amit minden nő ismer, a harisnya viselése. Elég egy szálkásabb pad/szék, egy cica vagy kutyakarom, és máris kész a baj. :)
Én azt javaslom, akinek cicája, vagy kutyája van, már alapból üvegszálakkal megerősített termékeket vásároljon, hiszen ez a fajta termék egy sokkal ellenállóbb anyagból készül. Ezt az úgynevezett LYCRA minőségjelzőt megtaláljátok az összes ilyen termék csomagolásán, általában a jobb alsó sarokban.
A harisnyaviselés legnehezebb része maga a felvétel. Mindig mondom, ha ezt túléli egy termék, akkor minden mást is kibír majd. Persze nem mindegy a technikája sem.
Jöjjön hát a harisnyafelvétel csínja bínja.
Fontos odafigyelni a körmökre, kezekre, hogy azok mindig ápoltak, és hidratáltak legyenek. Elég egy szálka a kiszáradt kézfejen, vagy egy picit berepedt köröm, és vége is az ujonnan vásárolt csodatermékünknek, amibe oly szerelmesek lettünk, rögtön, ahogy megláttuk. :) Velem is előfordult már, hogy az első felvételnél végigszaladt a szem. Mára kialakult a tökéletes módszerem, ami hatékonynak bizonyul. Amikor bebújtatom a kezem, hogy felszedjem rá a harisnyát, akkor ökölbe hajtom az ujjaimat, így a körmeim nem tudják kiszakítani az anyagot. Ezután már csak végig kell simítanom a lábaimon a terméket, ezt pedig az ujjbegyeimmel tudom megtenni, anélkül, hogy a körmöm hozzá érne. Nekem ez a módszer bevált.
Az utolsó alapköve a harisnya gondozásának a mosás, tárolás. Nem elhanyagolható, fontos téma, hiszen ezek a vékony ruhadarabok könnyen tudnak nyúlni, arról nem is beszélve, mikor kiveszel egy összegabalyodott, csomós ruhaköteget a gépből, majd mint a fülhallgatód, órákon át próbálod kibogózni. Ismerős? :) Na ezt lehet elkerülni egy mosóháló/mosózsák segítségével. A termékek normál mosáson, maximum 40 fokon moshatóak ebben a zsákban, így nem akadnak bele semmibe, és nem fognak rongálódni sem. Ha vége a mosásnak szépen kirázzuk, kiteregetjük, összehajtjuk, vagy éppen felakasztjuk őket attól függően, hogy kinek mi a bevált kis rutinja.
Remélem tudtam segíteni, ha van bármi, amivel kiegészítenéd, írj nekem, hogy segíteni tudjuk egymást tippekkel! :)
Egy vásárlónk már ki is egészítette a bejegyzést a saját tippjével, ezúton is köszönjük! :)
"Vásárlás után első dolgom, hogy hideg vízben kb. 10-15 percig áztatom, majd jól átnyomkodom a harisnyákat. Nem tudja a vásárló, hogy mennyi ideig állt a boltok polcain a termék, viszont az áztatás után a szálak felfrissülnek és rugalmasabbak lesznek. A vizet jó erősen kinyomkodjuk belőlük, de nem csavarjuk, s a végén törülközőbe téve is meg nyomkodjuk, hogy az a maradék vizet felszívja. Ezután jön a teregetés, fontos, hogy nem napon, és nem is fűtőtesten, mert az roncsolja a szálakat. Ha valakinek méret problémája lenne, akkor vizesen nyugodtan meg lehet húgzálni a harisnyákat, mert ebben az állapotban jobban nyúlnak, és utána kényelmessebbek lesznek."
Írta: P. Nikolett (HarisnyaPláza)